dania z czosnkiem

Dania z czosnkiem – przepisy

Czosnek to jeden z najpopularniejszych składników w kuchni. Jego charakterystyczny smak i aromat dodaje potrawom wyjątkowego smaku. Można go dodać do wielu dań, od sosów po dania główne. Oto kilka pomysłów na dania z czosnkiem.

Pierwszym pomysłem jest makaron z czosnkiem i oliwkami. Do przygotowania tego dania potrzebujesz makaronu, czosnku, oliwek, świeżej bazylii, parmezanu i oliwy z oliwek. Najpierw ugotuj makaron al dente. Następnie podsmaż czosnek na oliwie z oliwek. Dodaj oliwki i bazylię oraz dopraw solą i pieprzem. Na koniec dodaj ugotowany makaron i posyp parmezanem.

Sałatka z czosnkiem

Kolejnym pomysłem jest sałatka z czosnkiem. Do jej przygotowania potrzebujesz: rukoli, pomidorów cherry, cebuli czerwonej, czosnku, soku z cytryny, oliwy z oliwek i soli. Najpierw umyj rukolę i osusz ją papierowym ręcznikiem. Następnie pokrój pomidory cherry na ćwiartki i cebulę czerwoną w piórka. Dodaj obranego czosnku i skrop sokiem z cytryny oraz oliwą z oliwek. Dopraw solą i pieprzem do smaku.

Zupa z czosnkiem

Ostatni pomysł to zupa z czosnku. Do jej przygotowania potrzebujesz: bulionu warzywnego, marchewki, selera naciowego, cebuli, czosnku, śmietany 18%, masła orzechowego i świeżej bazylii. Najpierw podsmaż cebulę na maśle orzechowym. Następnie dodaj marchewkę i seler naciowy oraz bulion warzywny. Gotuj aż warzywa będą miękkie. Dodaj obranego czosnku i gotuj jeszcze przez kilka minut. Na koniec dodaj śmietanę 18% oraz posiekaną bazylię.