co zamiast majonezu

Majonez z jogurtu

Jogurt naturalny jest doskonałym zamiennikiem majonezu. Wystarczy go wymieszać z odrobiną soli, pieprzu i czosnku, aby uzyskać smaczną i zdrową alternatywę dla majonezu. Można również dodać do niego sok z cytryny lub ocet balsamiczny, aby uzyskać lepszy smak. Jogurt naturalny jest bogaty w witaminy i minerały, a także ma mniej tłuszczu niż majonez.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej kremową konsystencję, możesz dodać do jogurtu trochę oleju roślinnego lub masła orzechowego. Dodanie odrobiny musztardy lub sosu Worcestershire sprawi, że będzie on miał bardziej wyrazisty smak.

Sos tahini

Tahini to pasta z sezamu, która jest popularna w kuchni Bliskiego Wschodu. Jest bogata w białko i składniki odżywcze, a jej smak przypomina orzechowo-słony. Można go łatwo przygotować mieszając tahini z sokiem z cytryny, oliwą z oliwek i przyprawami wedle uznania. Sos tahini można stosować jako dip do warzyw lub jako dodatek do sałatek.

Tahini można również używać jako substytutu majonezu. Wystarczy go wymieszać z odrobiną soli i pieprzu oraz sokiem z cytryny lub octem balsamicznym, aby uzyskać smaczną alternatywę dla majonezu. Możesz też dodać do niego trochę czosnku lub innych ulubionych przypraw.

Awokado

Awokado to doskonała alternatywa dla majonezu. Jest bogate w witaminy i minerały oraz ma dużo mniej tłuszczu niż majonez. Awokado można łatwo przygotować mieszając je z sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Możesz też dodać do niego trochę czosnku lub inne ulubione przyprawy.

Awokado można stosować jako dip do warzyw lub jako dodatek do sałatek. Możesz też używać go jako substytutu majonezu – wymieszać awokado z odrobiną soli i pieprzu oraz sokiem z cytryny lub octem balsamicznym, aby uzyskać smaczną alternatywę dla majonezu.