szybki obiad z niczego

Szybki obiad z niczego – poradnik

Czasem zdarza się, że nie mamy czasu na przygotowanie skomplikowanego obiadu. Wtedy warto wykorzystać to, co mamy w lodówce i przygotować szybki obiad z niczego. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na szybkie dania.

Sałatka jarzynowa

Sałatka jarzynowa jest bardzo prosta do przygotowania. Wystarczy umyć i pokroić warzywa, np. marchewkę, paprykę, ogórek i cebulę. Następnie wszystko wymieszać ze sobą i doprawić ulubionym sosem lub oliwą z oliwek. Sałatka jarzynowa jest idealnym rozwiązaniem na szybki obiad.

Jeśli chcemy urozmaicić naszą sałatkę możemy dodać do niej również kukurydzę lub fasolkę szparagową. Dodatek tych produktów sprawi, że nasza sałatka będzie bardziej sycąca i pożywna.

Kanapki z pastami

Kanapki z pastami to kolejne proste rozwiązanie na szybki obiad. Do ich przygotowania potrzebujemy tylko chleba oraz ulubionej pasty np. serowej lub warzywnej. Możemy również dodać do kanapek ulubione dodatki takie jak: ogórek, pomidor, sałata czy rukola.

Jeśli chcemy aby kanapki były bardziej pożywne możemy dodać do nich również plasterki sera lub wędliny. Kanapki z pastami to idealne rozwiązanie na szybkie i smaczne danie.

Makaron z warzywami

Makaron z warzywami to kolejna propozycja na szybki obiad. Do jego przygotowania potrzebujemy makaronu oraz ulubionych warzyw np.: paprykę, cebulę, pieczarki lub brokuły. Warzywa należy pokroić i podsmażyć na patelni a nastepnie dodać do nich ugotowany makaron.

Jeśli chcemy aby nasze danie było bardziej sycące możemy dodać do niego również mięso np.: kurczaka lub indyka. Makaron z warzywami to doskonała propozycja na szybki obiad.